Chameleon Lucy Liu. Mrcha, drsňačka i „střízlivý“ parťák

Sherlock Holmes: Lucy Liu Foto: Sherlock Holmes: Lucy LiuFoto: All

V současnosti exotická Lucy Liu exceluje jako parťačka „nejslavnějšího detektiva světa“ Sherlocka Holmese. Za bezmála 20 let kariéry se však do paměti fanoušků zapsala i jinými výraznými rolemi a prokázala, že umí zahrát prakticky kohokoliv – intelektuálku i ostrou holku.

Než se pustíte do dalších dobrodružství Joan Watson po boku geniálního Sherlocka, zrekapitulujte si její nejlepší zářezy!

Průlomová Ling Woo

Role právničky Ling Woo v kultovním seriálu Ally McBealová znamenala pro Lucy Liu přelom a nastartovala jí kariéru. Ling ztvárnila skvěle. Ačkoliv měla do sympaťačky daleko (nebo právě proto), patří přísná, jedovatá, chladná – a zároveň velmi půvabná – právnička k nejlepším postavám této devadesátkové kultovky. A perlička? Postava Ling Woo se stala předmětem různých genderových výzkumů a studií.

Šéfka mafie i sexy Charlieho andílek

Drew Barrymore a Charlieho andílci

Její původ jí o pár let později přihrál i další skvělou roli O-Ren Ishii – excelentní vražedkyně, které jde (doslova) po krku pomsty lačná Beatrix Kiddo. Za O-Ren Ishii se vypraví do Tokia, kde vede bandu nebezpečných zabijáků, a jejich závěrečný střet patří mezi nejpůsobivější scény Tarantinova opusu.

Jako „Charlieho andílek“, ultraschopná vyšetřovatelka po boku Cameron Diaz a Drew Barrymore, se zas představila i ve dvou stejnojmenných akčních komediích. Mimochodem před natáčením absolvovala tříměsíční intenzivní trénink bojových umění. Se šmrncem ztvárnila i vražedkyni Kitty Baxter v oscarovce Chicago! Naivní romantičky holt asi nejsou její partie.

Přísná Joan Watson

Sherlock Holmes: Lucy Liu

Jednou z největších výzev však pro Lucy byla Joan Watson. Scenáristé amerického seriálu totiž učinili kontroverzní krok, kdy Johna Watsona nahradili ženskou variantou, což vzbudilo protesty mnoha příznivců slavného dvojky.

A Liu musela Watson ztvárnit tak, aby předsudky překonala a diváci si tuto postavu oblíbili. Povedlo se! Inteligentní, schopná a disciplinovaná Joan v podání Lucy Liu obměkčila srdce mnoha fanoušků Sherlocka a seriál, který byl dlouho vyhlížen s obavami, už jede v zahraničí druhou sezonu!

V dnešním díle Joan s Sherlockem řeší vraždu mechanika, která má hlubší kořeny, než předpokládali.

Sherlock Holmes: Jak prosté dnes ve 20.15 na Prima love!

Článek

Lucy Liu (Profilová fotografie) Foto:

Lucy Liu každou středu vídáte jako chlapa v sukni. Hraje Dr. Watsonovou od Sherlocka

Lucy Liu znáte z hollywoodských filmů jako ostrou ženu. Na Prima love ji vídáte každou středu ve 20.15 v seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté. Kdo je bývalá právnička ze...

Článek

Sherlock Holmes: Jak prosté Foto:

Sherlock Holmes a Watsonová. Dají to někdy dohromady?

Sherlock Holmes: Jak prosté, to je seriál, který Prima love vysílá každou středu ve 20.15. Fanoušci série s originálním názvem měli nedávno šanci zeptat se jeho tvůrců na...

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Utta Danella: Druhá Eva Foto:
15:45 17:45
31%
DNES V TVCizinka Foto:
22.20
DNES V TVMordparta Foto:
20.15
DNES V TVOčima Josefa Klímy Foto:
21.30
DNES V TVTristan a Isolda Foto:
20.15
DNES V TVDnes zemřeš Foto:
22.50
DNES V TVHellboy 2: Zlatá armáda Foto:
20.00
DNES V TVŽiví mrtví Foto:
22.40

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016