Castle řeší vraždu astronauta. A připomíná slavný vesmírný film

The right stuff Foto: The right stuffFoto: All

Jedno je jasné. Astronaut Tom Richwood se do vesmíru už nepodívá. Někdo ho totiž zabil během simulace letu na Mars. A Castle s Beckettovou tak mají na stole další případ. Než zjistíte, komu ležel Richwood v žaludku, připomeňte si snímek, k němuž odkazuje i původní název dnešní epizody – Wrong Stuff.

Další díl seriálu Castle na zabití uvidíte v úterý od 20.15 na Prima love.

Nejklasičtější

A tím je už 32 roků stará stylová záležitost The Right Stuff, v češtině distribuovaná pod názvem Správná posádka. Režisér Philip Kaufman v ní předkládá příběh sedmi (budoucích) astronautů – účastníků projektu Mercury, v rámci něhož Američané poprvé vyslali člověka do vesmíru.

Hvězdné obsazení

Ve snímku zazářili Sam Shepard, Ed Harris a Dennis Quaid. Přistálo mu také 8 nominací na Oscara, z čehož proměněny byly čtyři – vedle technických kategorií akademici ocenili parádní hudbu Billa Contiho.

Rychlost zvuku

The right stuff - film o astronautech Foto: The right stuff - film o astronautechFoto: All

Společně s osudy astronautů z projektu Mercury snímek navíc sleduje i vzlety a pády (doslova) slavného pilota Chucka Yeagera. Ten jako první pilot se svým strojem překonal rychlost zvuku. Špetkou ironie však je, že herec Sam Shepard, který Yeagera ztvárnil, se prý ve skutečnosti bojí sednout do letadla. Samotného Yeagera ve snímku můžete vidět v roli barmana. Ve scéně, kdy JFK předává Alanu Shepardovi vyznamenání, zas zahlédnete některé skutečné astronauty z projektu Mercury.

Hvězdné obsazení každým coulem!

Hodí ze slavného snímku nějakou hlášku Castle i během úterního dílu?

Mimochodem český název téhle epizody je Mise na Mars. A stejnojmenné sci-fi drama Briana de Palmy (Zjizvená tvář, Mafiáni) čistě fikčního charakteru pro změnu pojednává o nevydařeném prvním letu na Mars a dramatické záchranné misi.

Další díl seriálu Castle na zabití uvidíte v úterý od 20.15 na Prima love.

 - nov

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Big Ben IV (12)
Big Ben, seriál Foto:
09:50 11:55
41%
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVdavinci 1. díl - Obrázek 3 Foto:
21.35
DNES V TVAutosalon Foto:
20.15
DNES V TVStrážci nebes Foto:
21.10

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016