Castle řeší dětské narkomany. Slavná narkomanka ze Stanice Zoo vydala další knihu

Z berlínské stanice metra se stal literární fenomén Foto: Z berlínské stanice metra se stal literární fenoménFoto: All

Kůstka s Boothem řeší smrt patnáctiletého chlapce, v jehož těle jsou nalezeny drogy. Příčina smrti však byla udušení. Teenageři spjatí s drogami jsou ožehavé téma. Před 36 lety čtenáře šokovala kniha My děti ze stanice Zoo popisující život náctileté narkomanky Christiane F. Ta vydala novou knihu.

 

Sběratele kostí uvidíte v úterý ve 21.20 na Prima love.

Třináctiletá feťačka

Když v roce 1978 vyšla kniha My děti ze stanice ZOO, byl z toho poprask. Šestnáctiletá narkomanka Christiane F. v ní totiž popisovala realitu fetujících teenagerů v Západním Berlíně a na povrch vyplula realita – špína a nuda berlínského sídliště Gropiussstadt, ideálního prostředí "pro první šlehnutí".

Christiane, na kterou novináři Kai Hermann a Horst Rieck narazili náhodou při procesu, kde figurovala jako svědek, se v té době prostituovala, popisovala, jak si jako dítě z dysfunkční rodiny dala ve 12 první hašiš a velice brzy skončila u heroinu. Christiane během dva měsíce trvajícího setkání popisovala tragické osudy svých, i mladších, "kamarádů", vztah s též závislým Detlevem i vlastní neúspěšné pokusy o návrat do normálního života. Knížka, vlastně spíš sled reportážních příběhů, se stala kultovním i odstrašujícím bestsellerem v jednom. A tehdy se zdálo, že mladičké Christiane svitla i naděje na "uzdravení".

My děti ze stanice Zoo Foto: archiv Prima

My děti ze stanice Zoo. Foto: archiv Prima

Šance pro Christiane

U dalších vydání knihy už čtenáři věděli, že Christiane Felscherinow se z drog po vypovězení svého příběhu nedostala a heroin se stal jejím mnohaletým společníkem, byť například její někdejší přítel a milenec Detlev drogám nakonec unikl a v současnosti je to "čistý" táta od rodiny. Christiane se v tom plácala dál a na veřejnost jen sem tam prosákly zprávy o tom, že porodila syna, je dočasně "čistá", či spadla do heroinu znovu. A loni přišla pozoruhodná zpráva – vychází nová kniha popisující život Christiane. Jednapadesátiletá žena v ní popisuje svůj další, poměrně dobrodružný osud.

Z USA do Řecka

V 80. letech Christiane s Alexandrem Hackem z kapely Einstürzende Neubauten natočila dvě alba pod pseudonymem Sentimentale Jugend. Objevila se také v německém filmu Decoder, v němž si zahrál i slavný William Burroughs. Ostatně někdy bývá Christiane nazývána "prominentní feťačkou", neboť úspěch knihy jí přinesl peníze, což však znamenalo i lehčí opakované návraty do drogového světa. V 80. letech nějaký čas žila v Curychu s rodinou vydavatelů a potkala se s dalšími známými osobnostmi – například spisovatelkou Patricií Highsmith či Patrickem Süskindem, kterého proslavil román Parfém: Příběh vraha. V 90. letech žila také v USA, kde za držení drog skončila ve vězení, a šest let bydlela v Řecku, což později označila za nejšťastnější období svého života.

V roce 1996 porodila syna, který jí byl v roce 2008 na čas odebrán a nyní žije v pěstounské péči. Pozoruhodné je, že v současnosti dvaapadesátiletá Christiane na dlouholetou narkomanku vypadá překvapivě "dobře". Její tělo však sužují těžké zdravotní problémy – trpí hepatitidou typu C. A její současné drogy? Marihuana a alkohol. Aspoň podle jejího tvrzení. Mimochodem, kniha se dočkala i filmového zpracování. V roce 1981 ho natočil režisér Uli Edel a Christiane v něm hraje Natja Brunckhorst.

Sběratele kostí uvidíte v úterý ve 21.20 na Prima love.

 

Článek

Castle se někdy chopí natáčení klidně sám Foto: facebook.com

Poznejte seriál Castle na zabití ze zákulisí!

Každé úterý můžete sledovat kriminální seriál Castle na zabití na Prima love ve 20.15! Seriál, jehož šestou řadu mometálně uvádíme, má mnoho tajemství, která jsme ještě...

 

Článek

John Kennedy a Nikita Khrushche v roce 1961 Foto: commons.wikimedia.org

Připomeňte si s Castlem na zabití dva největší politické atentáty!

Šanci na pomstu má v seriálu Castle na zabití Kate Beckettová. Na scénu se totiž vrací senátor William Bracken, jehož viní ze smrti matky. Nicméně Bracken se stává v...

 

 

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
DNES V TVModrý kód Foto:
20.15
DNES V TVShow Jana Krause - 18.1.2013 - Obrázek 1 Foto:
21.35
DNES V TVVévodkyně Foto:
20.15
DNES V TVDobyvatelé rudé planety Foto:
22.30
DNES V TVExtant Foto:
20.15
DNES V TVMamut: Tajemství z ledu Foto:
20.00
DNES V TVKrálovství rostlin Foto:
21.10

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016