Castle bude toto úterý spolupracovat se zlodějkou uměleckých děl!

Irene Adler uměla padělat obrazy, ale ty pravé si půjčovala Foto: Irene Adler uměla padělat obrazy, ale ty pravé si půjčovalaFoto: archiv Prima

Další díl Castle na zabití uvidíte v úterý ve 21.15 na Prima love. Delikátní případ čeká Richarda Castla. Řeší loupež plastiky poseté diamanty a spolupracuje s pojišťovací agentkou s minulostí zlodějky uměleckých děl.

A ví podezřele mnoho. Než zjistíte, zda má i tento lup na svědomí, seznamte se s největší loupeží umění v historii.

Lup za stovky mega

Největší loupež obrazů v historii proběhla takřka bleskově. 18. března 1990 vnikla do bostonského muzea Isabelly Gardnerové dvojice mužů v policejních uniformách, spoutala strážné, zablokovala bezpečnostní systém a jala se krást. Z muzea si zloději nakonec odnesli lup v hodnotě 300 milionů dolarů – konkrétně 11 obrazů a jednu vázu. Experti však nakonec překvapivě seznali, že se jednalo spíš o amatéry než ostřílené profíky. Jak to?

Tak trochu vandalové

Lupiči si totiž při krádeži počínali víceméně vandalsky a vyřezávali obrazy z rámů, aniž by se extra starali o případné poškození. Bez povšimnutí také nechali některá mnohem cennější díla, která byla v muzeu vystavena. Navzdory podivnému postupu zlodějů, však policie zjistila, že se v muzeu vyznali – věděli třeba o tajných dveřích, které byly za jedním z obrazů.

Článek

Castle: Cate Beckettová

Inspirace seriálu Castle na zabití? Anonymní spisovatel

Inspiraci k seriálu Castle na zabití si vzali tvůrci z literárního světa. Detektivka s hlavní hrdinkou Nikki Heatovou má podtitul Castle a její autor je na rozdíl od ...

Největší skvosty

Co zmizelo? Třeba tři díla Rembrandta van Rijna, obraz Koncert Jana Vermeera nebo práce Édouarda Maneta. Mezi uloupenými díly byl nejcennějším úlovkem právě zmíněný obraz Koncert a Rembrandtova Bouře na moři Galilejském – jediná krajinomalba slavného Nizozemce. Jen tyto dva obrazy byly oceněny na více než 50 milionů dolarů!

Marné pátrání

Ačkoliv se na pátrání po lupičích i obrazech podílely tři desítky detektivů a na dopadení zločinců byla vypsána velká odměna, zmizeli pachatelé i uloupené obrazy ze světa. I po 24 letech tak největší loupež obrazů v historii vzbuzuje otázky a je zahalena pořádnou porcí tajemství a dohadů.

Tajemnou dvojici dosud nedopadli, a také ukradená díla, včetně tří obrazů Rembrandta van Rijna se nenašla , ačkoliv se na pátrání podílely tři desítky detektivů a na dopadení lupičů byla vypsána odměna 5 milionů dolarů. Případ vzbuzuje otázky i po 24 letech.

 

Jaké překvapení čeká Richarda Castla při spolupráci s neobvyklou pomocnicí? To uvidíme v úterý ve 21.15 na Prima love.

 nov

Článek

Castle se svojí kamarádkou Foto: facebook.com

Poznejte zákulisí Castla na zabití: S kým se přátelí jeho hlavní představitel?

Osudovou ženu Nathan Fillion, představitel Richarda Castla ze seriálu Castle na zabití, zřejmě ještě nepotkal, na kamarádky má však moc dobrý vkus. Alespoň podle jeho ...

 

Článek

Castle na zabití IV - Obrázek 4

Jaké životní bitvy svádí Kate Beckett z Castla na zabití?

Castla na zabití sledujete ve 21.20 na Prima love. Největší výzvu své kariéry dnes zváží Kate Beckett. Bude se muset rozhodnout mezi kariérou a Castlem!

Článek

Castle na zabití IV - Obrázek 8

Castle chytá vraha – superhrdinu. Jaké reálné supermany dnes potkáte v ulicích?

Vraha v masce superhrdiny bude hledat v úterý na Love ve 21.15 Richard Castle v další epizodě seriálu Castle na zabití. Seznamte se s několika „superhrdiny“ v ulicích ...
Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Big Ben IV (11)
Big Ben, seriál Foto:
09:50 11:55
5%
DNES V TVModrý kód Foto:
20.15
DNES V TVShow Jana Krause - 18.1.2013 - Obrázek 1 Foto:
21.35
DNES V TVVévodkyně Foto:
20.15
DNES V TVDobyvatelé rudé planety Foto:
22.30
DNES V TVExtant Foto:
20.15
DNES V TVMamut: Tajemství z ledu Foto:
20.00
DNES V TVKrálovství rostlin Foto:
21.10

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016