5 filmů, ve kterých uvidíte (ne)dokonalý život v ráji!

Pláž - Obrázek 2 Foto: Pláž - Obrázek 2Foto: All

Kdo by nechtěl žít v ráji? Azurové pobřeží a nohy bořící se do jemného písku. Tak začínají představy o ráji, který se však lehce může proměnit v peklo. To uvidíte v sobotním thrilleru Odvrácená strana ráje. Máme pro vás dalších 5 snímků, kde je život v ráji zachycený s jasnými plusy i minusy.

Během sobotního večera můžete sledovat na Primě LOVE kanadský thriller Odvrácená strana ráje. O čem snímek je?

Madison a její macecha mají velmi napjatý vztah, a proto Madison překvapí, když ji chce Patricia vzít na Vánoce do tropického ráje. Je možné, že se jejich vztahy urovnají? Nebo bude mít jejich příběh úplně jiný konec! To to uvidíte už v sobotu ve 20.15 na Primě LOVE ve snímku Odvrácená tvář ráje.

Tématem života v ráji však rozhodně nekončíme. Sen, který se málokomu splní – buď proto, že má velkou smůlu (a ztroskotá), nebo velké štestí (a do ráje se dostane vlastní touhou) –, ukazují filmaři převážně jako příliš povrchní. Na světě totiž neexistuje místo, které by bylo pravým rájem. Stejně jako mince, každá věc má svůj rub i líc, což režiséři rádi přiznávají a své filmové hrdiny nechávají trpět.  

Podívejte se na 5 důležitých filmů o vysněném ráji:

1) Pláž

Pojďte v úterý na Pláž. Co jste o Leovi nevěděli?Pojďte v úterý na Pláž. Co jste o Leovi nevěděli?

Snímek, kterým režisér Danny Boyle přišel na deset let o věrného herce Ewana McGregora, když mu roli v Pláži slíbil, ale nakonec ji dal bez rozpaků mladému DiCapriovi. Leo se jako Američan dostává do uzavřené komunity na thajském ostrově pod vedením charismatické Tildy Swinton. Uzavřená společnost se odmítá hnát za materialistickými touhami jako zbytek světa. K rozhodnutí na ostrově zůstat přispěl jistě i fakt, že na ostrově je dostatek trávy na deset let dopředu. Jenže Leo začíná chápat, že každá domnělá svoboda je vykoupená bolestivými zkušenostmi.

2) Tohle je náš svět

Tohle je náš svět Foto: Tohle je náš světFoto: AllSnímek z roku 2016 s Viggem Mortensenem v hlavní roli vypráví o netradičním životě početné rodiny v americké divočině. Jeho ratolesti sice vědí, jak přežít s holýma rukama v divočině, džunglí se pro ně však stává město a propastí socializace s lidmi. A tak otec stojí před důležitým rozhodnutím, které mu nikdo neulehčí.

3) Útěk do divočiny

Útěk do divočiny Foto: Útěk do divočinyFoto: Paramount Vantage

Sean Penn se scenáristicky a režisérsky chopil inspirativního příběhu dvaadvacetiletého muže, jenž se po vysoké škole vrhá do divočiny. Místo divokého života ve městě, který čeká každého jeho vrtstevníka, se rozhodne odejít do nejsyrovější divočiny. Příběh je natočen podle opravdové události.

4) Modrá laguna

Modrá laguna Foto: Modrá lagunaFoto: AllJednoduchý příběh dvou dětí ztroskotajících v tropickém ráji, který se stal kvůli nízkému věku budoucí hvězdy Brooke Shields (bylo jí pouhých čtrnáct let) tématem pro tehdejší umělecké diskuse. Brooke totiž musela zastupovat starší vrstevnice v momentě, kdy mezi dva ztroskotance přichází láska.

5) Trosečník

Trosečník Foto: TrosečníkFoto: All

Tom Hanks je právě tím, který měl v životě smůlu. Aby si uvědomil, že v civilizaci vlastně opravdu nežil, ale přežíval, musel ztroskotat na opuštěném ostrově a přežít doopravdy. Jak se však vyrovnat se samotou, která ho s největší pravděpodobností bude obklopovat celý život?

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Big Ben IV (10)
Big Ben, seriál Foto:
09:50 11:55
54%
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVTOP STAR magazín Foto:
21.35
DNES V TVLara Croft: Tomb Raider Foto:
20.15
DNES V TVPrinc a pruďas Foto:
22.20
DNES V TVMoto cestou necestou Foto:
20.15
DNES V TVEvoluce zla Foto:
20.00
DNES V TVAmerická 70. léta Foto:
21.10

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016