5 důvodů, proč je Johnny Lee Miler úžasný v Trainspottingu 2

Sherlock Holmes: Johnny Lee Miller v Trainspottingu 2 Foto: Sherlock Holmes: Johnny Lee Miller v Trainspottingu 2Foto: Sony Pictures Entertainment (SPE)

Seriálový Sherlock Holmes, kterého můžete pravidelně vídat ve středu ve 20.15 na Prima LOVE, má za sebou velkou filmovou premiéru Trainspottingu 2. Filmoví kritici jsou nadšení a vedle Ewana McGregora výrazně zazářil právě Johnny Lee Miller.

Ačkoliv můžete Johnnyho Lee Millera momentálně sledovat jako moderního Sherlocka Holmese ve stejnojmenném seriálu každou středu ve 20.15 na Prima LOVE, Johnny má čerstvě za sebou jeho druhou nejslavnější filmovou roli. Ta první byla role feťáka Sick Boye v Trainspottingu, ta druhá se odehrála přesně o dvacet let později v Trainspottingu 2.

Filmoví kritici pokračování příběhu z divokých devadesátek o nejslavnějších feťácích na světě chválí. Režisér Danny Boyle přesně vystihl moment, kdy mělo cenu se svými herci natáčet znovu. O tom mluví i jeden z hlavních aktérů filmu Johnny Lee Miller, jenž samozřejmě pokračoval ve své roli Sick Boye. V článku se dozvíte i to, jak stylově strávil představitel Simona první dny na natáčení v Edinburghu.

Ačkoliv je i pokračování Trainspottingu o hlavní postavě Rentovi (Ewan McGregor), Johnny Lee Miller jako Simon (Sick Boy) Williamson je na filmovém plátně nepřehlédnutelný. Podívejte se na pět důvodů proč.

Sherlock Holmes: Johnny s Ewanem McGregorem Foto: Sherlock Holmes: Johnny s Ewanem McGregoremFoto: Instagram.com

1) Renton se vrací z Amsterdamu dvacet let poté, co svým nejlepším kamarádům vyfoukl velké množství peněz. Ale na rozdíl od "polepšeného" účetního Rentona vám je při první scéně se Sick Boyem jasné, že tento charakter má za sebou tvrdých dvacet let života. Johnny Lee Millerovi se povedlo na první dobrou zobrazit postavu Sick Boye jako někoho, kdo vyzrál... do něčeho horšího.

2) Starého psa novým kouskům v Edinburghu nenaučíš. Diváci Johnnyho sice dvacet let neviděli, ale právě na něm je vidět, jak těžké je dostat se z kolejí žitého. Z bývalého feťáka Simona je už jen podvodníček milující bílý prášek v nosních dírkách. Ukazuje se, že obrátit svůj život naruby (na tu správnou stranu) je ve městě nemyslitelné. Všechny postavy kromě Rentona žijí částečně z nostalgie a vzpomínek.

Sherlock Holmes: Jak prosté - Trainspotting 2 Foto: Sherlock Holmes: Jak prosté - Trainspotting 2Foto: Instagram.com

3) Simon je malá ryba v edinburském podsvětí. I tak si pro ostatní zachovává auru velkého šéfa. Charisma zkrátka Johnny Lee Miller nezapře.

4) Jednou z dalších věcí je neuvěřitelný skotský přízvuk, který je pro Sick Boye samozřejmostí. Pro herce Johnnyho Lee Millera však tak úplně ne, zvlášť když se narodil v Anglii a už několik let pobývá většinu času v Americe. Se skotským akcentem mu budete rozumět každou druhou větu, slibujeme!

Johnny a Ewan McGregor spolu natáčeli pokračování Trainspottingu Foto: Johnny a Ewan McGregor spolu natáčeli pokračování TrainspottinguFoto: Instagram.com

5) Miller má dar dát svým postavám několik rozměrů. Stejně jako v Sherlockovi to není jen obyčejný arogantní detektiv, tak ani v Trainspottingu 2 se nejedná o hloupého podvodníčka s bílou čárou na kreditní kartě. Simon je v jeho provedení neúspěšný mstivý čtyřicátník, zároveň ho poznáváme jako silného a odhodlaného muže, který je v jádru daleko křehčí, než by se mohlo zdát.

Sledujte Johnnyho Lee Millera ve 20.15 na Prima LOVE.

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Closer III (6)
Closer Foto:
11:55 12:50
71%
DNES V TVMyšlenky zločince - 10. řada Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15
DNES V TVModrý kód Foto:
20.15
DNES V TVJak se staví sen Foto:
21.30
DNES V TVDva v tom Foto:
20.15
DNES V TVHlavní postavy Grimm III Foto:
20.15

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016