4 nejlepší filmy o útěcích všeho druhu

Americká krása Foto: Americká krásaFoto: Dreamworks Picture

Na Prima Love v sobotu ve 20.15 uvidíte další povedený thriller Beznadějný útěk. Slavných filmů, jejichž tématem je útěk, existuje však několik desítek druhů. Pár jsme jich pro vás vybrali.

O čem sobotní Beznadějný útěk bude? Mladá žena se po přepadení na lodi probudila se ztrátou paměti. S pátráním po útočníkovi jí pomáhá muž, se kterým údajně byla zasnoubená. Je však tajemný cizinec jejím skutečným snoubencem?

Mladé ženě začně být okouzlující cizinec podezřelý. Nevybavuje si ani jednu vzpomínku, a dokonce zjistí, že ani její okolí něvědělo nic o tom, že by byla zasnoubená. Nakonec se dozví, že její domnělý snoubenec byl několikrát zavřený za napadení svých partnerek. Teď je čas na na první pohled Beznadějný útěk.

Beznadějný útěk Foto: Beznadějný útěkFoto: All

 

Vše uvidíte ve 20.15 na Prima Love tuto sobotu!

Na první pohled beznadějných útěků však existuje několik druhů. Ano, můžete utíkat před kriminálníky, můžete utíkat dokonce i před policisty. Ale většina z nás utíká sama před sebou, před povinnostmi, před stereotypem, který jsme si sami vybudovali, před láskou a kvůli nevydařeným vztahům.  

1) Útěk před stereotypem – Americká krása

 

Americká krása - Mena Suvari Foto: Americká krása - Mena SuvariFoto: boredpanda.com/Carey Fruth

Lester je muž středního věku s pěknou vilkou na předměstí, náctiletou dcerou a jednou hysterickou manželkou studenou jako led. Jeho kariéra nestojí za nic, jeho manželství jakbysmet. A jeho dcera ho nenávidí. Lester to nevzdá. Změní život od základů a jeho rodina se po počátečním šoku s jeho novým životním stylem snaží neúspěšně vyrovnat. Útěk ze stereotypu klasického žití mu zachrání život. Na chvíli.

2) Útěk jako pomsta – Zmizelá

Zajděte si do kina na nový film Zmizelá. Uvidíte Bena Afflecka v hlavní roli! Foto: Zajděte si do kina na nový film Zmizelá. Uvidíte Bena Afflecka v hlavní roli!Foto: cinestar

Poslední snímek režiséra Finchera Zmizelá vyvolal pořádný rozruch. Mluví totiž o tom, že manipulace dokáže hýbat světem. A když se někdo rozhodne změnit vám život, změní vám ho raz dva. A vy? Vám nezbyde nic jiného, než žít zbytek života v pekle. Jedna nespokojená manželka Bena Afflecka naplánuje svoje zmizení, aby se následně mohla vrátit v plné síle.

3) Útěk po nevydařeném vztahu – Pod toskánským sluncem

Pod toskánským sluncem - buďte krásná Foto: Pod toskánským sluncem - buďte krásnáFoto: All

Milovaná romantika Pod toskánským sluncem vypráví o čerstvě rozvedené spisovatelce, která dostane dárkem cestu do Toskánska. Intuaice zapracuje, Diane Lane se zamiluje do italské vilky a začne žít svůj italský život. Poznává magii města a jejich obyvatel. Staví, rekonstruuje, žije, dělá chyby. A to všechno v Itálii.

4) Útěk za poznáním – Jíst, meditovat, milovat

Jíst, meditovat, milovat Foto: Jíst, meditovat, milovatFoto: All

 Julia Roberts je už unavená ze svých vztahů, ze své práce a ze svého života, jenž je tak silně ovlivněn prioritami západního světa. A tak se rozhodne všeho nechat a poznávat sama sebe a cizí kultury. Procestuje půlku světa a dělá přesně to, o čem mluví název filmu.

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
DNES V TVOhnivý kuře Foto:
20.15
DNES V TVdavinci 1. díl - Obrázek 3 Foto:
21.35
DNES V TVAutosalon Foto:
20.15
DNES V TVStrážci nebes Foto:
21.10

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016