3 nejšťastnější zářezy v kariéře Davida „Bootha“ Boreanaze

Kůstka a Booth Foto: Kůstka a BoothFoto: archiv Prima

Sběratelé kostí už dnes ve 20.15 na Prima love. Kdo zabíjel během filmového natáčení? Nemilá věc čeká Kůstku s Boothem, když se vyrazí podívat na natáčení filmu, jenž vzniká podle Kůstčina scénáře.

Místo rekvizity se totiž „na place“ objeví skutečná mrtvola… – obzvlášť vypečený případ pro známý pár. A za kamerou ještě chvíli zůstaneme. Tentokrát s Boothem. Pro pohledného sympaťáka znamenají Sběratelé kostí jednoznačně ohromný úspěch, v jeho kariéře však není jediným. Kde všude David Boreanaz zářil?

Buffy, přemožitelka upírů

Kultovní seriál vystřelil na filmové a televizní nebe hned několik hvězd. Sarah„Buffy“ Michelle Gellar, Alyson Hannigan (jíž můžete v současnosti vidět každý čtvrtek na Prima love v Jak jsem poznal vaši matku) – a samozřejmě i Davida Boreanaze.

Ten si zde střihl roli upíra Angela, který Buffy miluje a pomáhá jí v souboji se zlem. Postava Angela byla šťastným přelomem v Davidově kariéře a stala se tak oblíbenou, že pro něj Josh Whedon vytvořil vlastní, stejnojmenný seriál. Boreanaz přitom získal roli Angela v Buffy, přemožitelce upírů náhodou – manažerka ze seriálového týmu si ho všimla ve chvíli, kdy venčil psa.

Buffy a její Angel Foto: archiv Prima

Buffy a její Angel. Foto: archiv Prima

Angel, další seriálové pokračování

Původně spin off seriál se postupem času od svého „velkého sourozence“ trhl a stal se osobitým, výrazně temnějším počinem. Děj navazuje na třetí řadu Buffy, přemožitelky upírů, kdy Angel opustí Sunnydale a vydává se bojovat se zlem do Los Angeles.

Seriál trval pět sérií a jedna z forem protestu proti jeho zrušení proběhla stylově – fanoušci hromadně darovali krev. Boreanazovi proměna v upíra Angela trvala dvě a půl hodiny a herec také jednu z epizod sám zrežíroval.

Sběratelé kostí

Do roku 2005 se Boreanaz objevil i v několika filmech – po boku Gaela Garcíi Bernala třeba v komedii Chodím s Lucy, s Denise Richards, Jessicou Capshaw a Katherine Heigl zas ve vyvražďovačce Valentýn.

Dalším výrazným úspěchem však pro něj byli právě až Sběratelé kostí. I tady si pak střihl „roli“ režiséra – a to konkrétně v patnáctém díle čtvrté, šestnáctém díle páté a jedenáctém šesté série. Mezi postavami Boothe a Kůstky to dlouho jiskřilo, k očekávanému polibku mezi hlavními postavami však došlo až v devátém dílu třetí řady.

Sběratele kostí uvidíte dnes ve 20.15 na Prima love!

Šárka Novotná

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Nikdo není dokonalý
Nikdo není dokonalý Foto:
07:55 09:10
73%
DNES V TVCizinka Foto:
22.20
DNES V TVMordparta Foto:
20.15
DNES V TVOčima Josefa Klímy Foto:
21.30
DNES V TVTristan a Isolda Foto:
20.15
DNES V TVDnes zemřeš Foto:
22.50
DNES V TVHellboy 2: Zlatá armáda Foto:
20.00
DNES V TVŽiví mrtví Foto:
22.40

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016