10 věcí, které jste o filmu Terminál nevěděli

Tom Hanks ve snímku Terminál Foto: Tom Hanks ve snímku TerminálFoto: All

V neděli uvidíte drama a romantickou komedii v jednom. Snímek od Stevena Spielberga vypráví o muži, který začal žít kvůli byrokratické chybě na letištním terminálu. A není náhoda, že toho muže hraje Tom Hanks. Ale to se dozvíte v článku.

Snímek Terminál je tak trochu praktické zpodobnění amerického bestselleru Hlava 22. Tom Hanks na americkém letišti zjistí, že jeho země už přestala existovat. Za jeho občanství v zemi nikoho může vojenský převrat v jeho zemi. A tak je tento muž ve středních letech nucen zůstat pár dní na letištním terminálu. Jenže z dní se stanou měsíce, z měsíců roky.

Tom Hanks poznává okouzlující ruch jednoho z největších letišť na světě, potkává nové lidi a vypráví jim svůj příběh o bezprizorném emigrantovi, jenž pro změnu poznává barvité příběhy cestujících. Snímek měl na celosvětovém trhu v roce 2004 obrovský úspěch.

A my pro vás máme pár zajímavostí, které jste ve filmu Terminál možná přehlédli:

1) Název fiktivní země Krakozhia byl odvozen od polského Krakova, oblíbeného města režiséra Spielberga.

2) Spolupráci s Tomem Hanksem si Spielberg viditelně oblíbil. Po filmech Zachraňte vojína Ryana (1998) a Chyť, mě když to dokážeš (2002) se jedná už o třetí spolupráci.

3) Původní verze filmu obsahovala jiný konec. V něm odcházela Amelie s Viktorem na Manhattan.

4) Závěrečné titulky obsahují vlastnoruční podpis každého účastníka natáčení.

Článek

Terminál  Foto:

Za Terminálem s Tomem Hanksem stojí příběh uprchlíka

Už v neděli uvidíte snímek Stevena Speilberga v hlavní roli s Tomem Hanksem. Terminál. Tom Hanks bravurně vypráví opravdový příběh emigranta, jenž zůstal na letištním...

5) Dívka, které se Tom Hanks snaží pomoci s kufrem, je dcera Stevena Spielberga Sasha.

6) V knihkupectví si Viktor čte knihu "Oh, the Places You'll Go" od známého autora pohádek dr. Seusse, z jehož fantazie pocházejí i Grinch a Shrek.

7) Steven Spielberg vystřihl z filmu scénu, ve které dostal Hanks možnost si zavolat domů a křičí "Home phone, home phone!" Režisér měl pocit, že by si diváci mohli zvolání spojovat s podobným z filmu E.T..

8) Postava Viktora pochází z fiktivní země Krakozhia, ale Hanks ve filmu mluví bulharsky, což se prý naučil od své ženy, která z Bulharska pochází. Nicméně výtřižek z novin je v ruštině, plechovka od oříšků v neurčeném jazyce a řidičák, který ukazuje, je vypsaný na ženské jméno a je z Běloruska.

9) Celý terminál byl postaven v bývalém hangáru včetně tří funkčních eskalátorů, několika restaurací rychlého občerstvení a dalšího nezbytného vybavení. Na stavbě se podíleli konstruktéři, kteří měli zkušenost se stavbou letišť.

10) Po skončení války zpívá Tom Hanks spolu s dalšími hymnu své země. Ve skutečnosti jde o melodii albánské hymny s vymyšlenými slovy.

Hvězdný Terminál s Tomem Hanksem uvidíte už v neděli ve 20.15 na Prima Love!

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Big Ben I (1)
Big Ben, seriál Foto:
15:45 17:45
6%
DNES V TVDny a noci s nepřítelem Foto:
20.15
DNES V TVCizinka Foto:
22.15
DNES V TVMáme rádi Česko Foto:
20.15
DNES V TVDnes zemřeš Foto:
22.00
DNES V TVĎábel nosí Pradu Foto:
20.15
DNES V TVBreakheartský průsmyk Foto:
22.30

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016