10 romantických filmů s Colinem Firthem

Deník Bridget Jonesové (2001) Foto: Deník Bridget Jonesové (2001)Foto: All

Britské televizní obrazovky a světová filmová plátna kin mile okupuje už nějaký ten pátek. Začínal jako rozčepýřený dvacátník a pokračuje jako muž v letech. Romantické charaktery Colina Firtha však vždy spojuje jedno – na oko chladný, vevnitř ho spaluje vášeň.

Padesátník Colin Firth je na první pohled, i na ten druhý, který nás tak těší ve filmech, dost chladný typ. Jakoby snad byl ztotožněním anglického přísloví "Miluj mě málo, miluj mě dlouho". Ačkoliv se samotný Colin Firth narodil v akademické rodině, hodně brzy začal inklinovat k herectví a jeho vystoupení (Hamlet)  v závěrečné hře jeho ročníku ho vystřelilo do výšin – jako jinoch se totiž dostal ihned do Queens Theatre v Londýně.

Diváci ho zpočátku mohli sledovat i v televizních adaptacích, ale zlomové období, kdy ho viděl celý svět, přišel ve chvíli, kdy se představil jako tajemný pan Darcey v Pýše a předsudku. A pan Darcey mu byl, jak už všichni dobře víte, tak trochu osudným. Zatímco v Pýše a předsudku zaujal hlavně sečtělé fanynky romantické literatury, jeho postava Marca Darceyho, právníka pro lidská práva v megahitu Deník Bridget Jonesové, ho proslavila po celém světě a naprosto u všech.

Deníky, Pýcha a jiné

Colin Firth si však nezahrál jen v kasovních trhácích, ale můžete ho sledovat i v oscarovém snímku Anglický pacient, nebo v úspěšném snímku z roku 2009 Single man.

A v případě, že jste Colinova fanynka, usmálo se na vás štěstí. Můžete ho vidět i v romantice režírované přímo Helen Hunt ve snímku Konečně spolu už tuto neděli ve 20.15 na Prima Love!

My jsme pro vás vybrali deset snímků, kde se na Colina Firtha s přísným pohledem, ale vášnivou náručí, můžete těšit:

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Utta Danella: Druhá Eva Foto:
15:45 17:45
26%
DNES V TVCizinka Foto:
22.20
DNES V TVMordparta Foto:
20.15
DNES V TVOčima Josefa Klímy Foto:
21.30
DNES V TVTristan a Isolda Foto:
20.15
DNES V TVDnes zemřeš Foto:
22.50
DNES V TVHellboy 2: Zlatá armáda Foto:
20.00
DNES V TVŽiví mrtví Foto:
22.40

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016