Božská Markéta se vrhla na luxusní chutné šperky

Markétin polštářek Foto: Markétin polštářekFoto: All

Jak si božská Markéta poradila se zakázkou na dort od firmy, která vyrábí krásnou bižuterii? Nebyla by to ona, aby výsledkem nebyl skvostný dort. A protože se opravdu mimořádně vyvedl, rozhodli jsme se do vysílání zařadit reprízu tohoto pořadu.

Jako vždy začíná Markéta rozkreslováním dortu a šperků. Připravenou už má korunku jako inspiraci. Dalším zdrojem inspirace je pro Markétu tentokrát i malá Sárinka, která jí pomůže pro dort vybrat ten správný drahokam. K této veskrze dámské princeznovské akci se za chvíli přidá Michal a hned je zábava. Myslíte, že by Michalovi slušela korunka či náušnice?

„Šéfka“ Markéta si ale stále není jistá, jakou podobu dortu zvolit – má vytvořit prsten s čelenkou? A posypat kameny? To celé na královském polštáři? Ano, to bude ono!

Co se týče chuťové stránky, vítězí nejoblíbenější čokoládový krém, který je nejoblíbenější. A korpus bude mramorový. Sárinka si mezitím krásně maluje princezničky a kytičky.

Michal připravil korpus ve tvaru polštářku, dokonce myslel i na knoflíčky, jaké každý královský polštářek musí mít. Potahovací marcipán je modrý, aby krásně kontrastoval s blyštivými šperky. Zatímco ho Markéta natáhne na korpus a uhladí, Michal rozmíchává zlaté barvy.

Mezitím už Markéta vymačkává dírky kolem „knoflíků“, aby vše vypadalo maximálně realisticky. K reálné podobě přispěje i „prošívání“, které Markéta na dortu vytvoří speciálním rádýlkem. Markéta pak odřeže potahovací marcipán kolem polštářku a Michal už pracuje na výrobě knoflíků. Což je také docela kumšt, Michal by mohl vyprávět.

A co by to bylo za královský polštář, kdyby neměl střapečky? A zkuste hádat, čím se budou dělat. Nevíte? Z marcipánu klasickým mačkátkem na česnek!

Aby polštářek získal saténový vzhled, potřou ho cukráři blyštivými modrými a zlatými třpytkami. Knoflíky zase získají luxusní nádech zlatou barvou. A teď už se mohou vrhnout na samotné šperky.

U šperků je důležité, aby pořádně ztuhly. Proto si prstýnek Markéta vymodelovala už předem a jen ho dozdobí stejnou zlatou barvou jako knoflíky a jedlými démanty. A protože naše Markéta myslí na všechno, prstýnek a čelenka budou na polštářku položené na drapérii.

Ve šperkařské dílně vzbudil dort naprosté nadšení! Nejen jeho krása, ale i chuť. A Markéta jen září úsměvem, že jsou šperkaři spokojení.

Po úspěšném předání dortu se Markéta rozhodne zužitkovat korpus a krém, které jí po vyřezávaném dortu zbyly, a ukáže vám, jak si udělat malé dortíčky na špejli. Recept najdete hned po odvysílání pořadu na našich webových stránkách.

Další novinky a inspiraci najdete na Facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

A tady se podívejte, na co se můžete v tomto díle těšit:

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
DNES V TVPrávem odsouzeni Foto:
20.15
DNES V TVSběratelé kostí Foto:
21.15
DNES V TVPřístav Foto:
20.15
DNES V TVČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT Foto:
21.30
DNES V TVAfričan Foto:
20.15
DNES V TVPredátor 2 Foto:
22.20

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016