Božská Markéta na prknech, která znamenají svět!

Božské dorty - divadlo - Obrázek 12 Foto: Božské dorty - divadlo - Obrázek 12Foto: All

Další epizoda Božských dortů zavede Markétu do oblíbeného divadla. Už v pondělí ve 20.15 na Prima love sledujte reprízu úspěšného dílu, v němž božská Markéta připraví ansámblu libereckého divadla F. X. Šaldy neméně božské sladké překvapení.

Na začátku této epizody zastihneme Markétu na představení Zkrocení zlé ženy v libereckém divadle. Markéta má divadlo ráda už od dětství, často jej navštěvovala s maminkou i babičkou, a dnes tam vodí svou dceru Sáru. Hlavně proto se rozhodne vytvořit dort jako dárek pro divadelní soubor.


Velký obdélníkový korpus z čokoládového těsta promazaný čokoládovým krémem se stane základem pro dnešní originální dort. S pomocníkem Michalem ho potáhnou hnědou potahovkou, která má evokovat „prkna, co znamenají svět“.

 


Tmavě zelená potahovka orámuje jeviště, nemůže chybět ani nařasená opona v krásném červeném odstínu. Okraje dortu ozdobí nevšední motivy z cukrové polevy, kterou po ztuhnutí Markéta dobarví zlatou barvou. Hlavním motivem dortu se stanou masky, které symbolizují komedii a tragédii. Markéta je vykrojila ze silnějšího plátu marcipánu, který nechala vytvrdnout, a Michal je pak hezky pozlatil.


Pro závěrečnou úpravu použila Markéta air-brush, nebo-li stříkací pistolku, s níž na dort v rovnoměrné vrstvě nastříkala barvu, která mu dodala patinu a zvýraznila jeho strukturu.


A pak už přišel čas na úpravu Markétina zevnějšku a mohlo se vyrazit do divadla na večerní představení. Po děkovačce Markéta dovezla dort přímo na jeviště, kde ho věnovala hercům, dle jejích vlastních slov „z lásky k divadlu“.

 

Božské dorty - divadlo - Obrázek 16Božské dorty - divadlo - Obrázek 16


Po krásném večeru plném emocí pro vás Markéta připravila ještě jednoduchý recept na křupavé šťavnaté koblížky. Recept najdete hned po skončení pořadu na našich webových stránkách.


Další novinky a inspiraci najdete na Facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Mrkvový dort s citronovou polevou

Flambované ovoce

 

Videoarchiv
Všechna videa
TV program Celý program
Právě vysíláme
Utta Danella: Druhá Eva Foto:
15:45 17:45
12%
DNES V TVCizinka Foto:
22.20
DNES V TVMordparta Foto:
20.15
DNES V TVOčima Josefa Klímy Foto:
21.30
DNES V TVTristan a Isolda Foto:
20.15
DNES V TVDnes zemřeš Foto:
22.50
DNES V TVHellboy 2: Zlatá armáda Foto:
20.00
DNES V TVŽiví mrtví Foto:
22.40

reklama

//Relaxujte s~chutí, přinášíme 5~tipů 16.5.-22.5.2016